O mnie

Od blisko dwudziestu lat zajmuje się systemami zarządzania opartymi na normach międzynarodowych. A wszystko zaczęło się banalnie: pierwsza firma, którą otworzyłem przetrwała na rynku rok i ...koniec. Wylądowałem w PIPie. Tu z kolei miałem kontakt z różnymi firmami, różnymi szefami i w efekcie - różnymi stylami zarządzania. Nie rzadko bywało, że w jednym miejscu słyszałem, że tego nie da się zrobić, podczas gdy w innym dawno było to już zrobione. I działało! To tylko pobudzało moją ciekawość. Drążąc w tematyce zarządzania znalazłem informacje o systemach zarządzania jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem pracy. 

Szybko okazało się, że obrany kierunek jest jak najbardziej słuszny. Rozwijałem więc pierwszą NORMĘ wspomagając firmy od strony zagadnień bhp, ochrony środowiska oraz jakości.
Rozwijając firmę rozwijałem też siebie: certyfikaty audytora wiodącego systemów zarządzania bhp, jakością czy środowiskowego były kolejnymi etapami. Nawiązana współpraca z BSI i coraz częstsze  audyty pogłębiały wiedzę i umiejętności związane z funkcjonowaniem systemów zarządzania.
Coraz częściej szkoliłem, coraz częściej wyrażałem systemy. Audytowanie stało się w pewnym momencie moim głównym zawodem.
W międzyczasie był etat w BSI, po czym ponownie uruchomiłem własną firmę (przy tej okazji nawiązałem współpracę z kilkoma innymi jednostkami certyfikującymi). Kiedy zaproponowano mi powrót na etat w BSI - przystałem. Ale okazało się to krótkim epizodem: cięcie kosztów, zwolnienie z etatu. W tej sytuacji postanowiłem, że poświęcę się NORMIE.
Ktoś kiedyś zażartował, że mój życiorys zawodowy starczyłby na kilka wcale nieskromnych CV. Dla mnie jest to kapitał, który teraz wykorzystuję, i który znakomicie się sprawdza gdy przychodzi mierzyć się z wdrożeniami czy szkoleniami. 

 

ul. DZIKIEJ GRUSZY 118
05-090 SŁOMIN

© Norma SZ - All Rights Reserved